Ana içeriğe atla

Buket Aydın

Buket Aydın
Buket Aydın

Buket Aydın 1 Ocak 1985 Bursa doğuludur., Türk haber sunucusudur. Aydının Üniversite eğitimini burslu olarak girmeye hak kazandığı İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olarak Yüksek lisans eğitimi ise yine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı.

Buket Aydın 

Attila İlhan'ın şiirleri üzerine master yaparak yüksek lisans eğitimini tamamlamasının ardından sunuculuk ve spikerlik alanında eğitim gördü.

 Nişantaşı Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü öğretim görevlisi olmakla birlikte, Kadıköy'de bulunan Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu'nda eğitim alan Buket Aydın iyi dereceyle mezun oldu.

2013 tarihinde iş adamı Erce Baykal'la evlilik gerçekleştiren Aydın, yine bu yılda Nisan ayında tekrardan yapılanmaya giren NTV'ye transfer olarak haber kuşaklarında sunuculuk görevini yerine getirdi.

Yorumlar

Kısıtlı HTML

  • İzin verilen HTML etiketleri: <br> <p> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id> <cite> <dl> <dt> <dd> <a hreflang href> <blockquote cite> <ul type> <ol type start> <strong> <em> <code> <li>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.

Benzer Haberler

Hatice Gizem Örge
İlkin Aydın