Ana içeriğe atla

Aydın Şehir Hastanesi

Aydın Şehir Hastanesi
Aydın Şehir Hastanesi

Aydın Şehir Hastanesi Aydın’da Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından 2021 yılı Kasım ayında, Efeler İlçesi Şevketiye Mahallesi’nde yapımına başlanan Aydın Şehir Hastanesi nin inşaatı çalışmaları hızla devam ediyor.

Aydın Şehir Hastanesi

Rekor denilebilecek hızla yapımı sürdürülen Şehir Hastanesi, yaklaşık 140 bin metrekare arazi üzerinde kuruluyor.

Hastanesinin 270 bin metrekare gibi devasa bir inşaat alana sahip olmakla birlikte, 54 bin metrekare oturum alanı ve 2 bin 269 araçlık otopark alanına sahip olmakla birlikte hastane inşaat uygulama projelerinde 950 yataklık olarak planlanmakla, ihtiyaç duyulduğunda yatak kapasitesi 1448′ e kadar arttırılabilecek.
Aydın Şehir Hastanesi hizmete başlamasıyla birlikte; Aydın'ın Efeler ilçesi Şevketiye Mahallesinde 2021 yılında inşaatına başlanılan Şehir Hastanesinde sona gelindi. 

270 bin metre kare inşaat alanına sahip Şehir Hastanesine 2023 yılında toplam 325 milyon lira harcama yapılarak yapım çalışmalarına hızla devam ediliyor.

Spect Tomografi, İyotlu Tedavi, Hiperbarik Tedavi Merkezi. Hematoloji Laboratuvarı gibi alan ve hizmetlerin ilimize kazandırılacağını aynı zamanda Aydın il merkezinde poliklinik oda sayısının 221’den 365’e. Yoğun bakım yatak sayısının 156’dan 250’ye, ameliyathane sayısının 23’ü nitelikli olmak üzere 25’den 34’e. Palyatif bakım ünite yatak sayısının 5’den 6’ya. Tutuklu yatak sayısının 3’den 8’e. Hemodiyaliz ünite sayısının 35’den 45’e. Fizik tedavi ünite sayısının 20’den 45’e, kemoterapi yatak sayısının ise 20’den 54’e çıkarılarak kapasite artırımının da sağlanmış olacağı bildirildi.

Şehir Hastanesinin yol ve kanalizasyon gibi alt ve üst yapı yatırımlarına yönelik gerekli iş ve işlemlerinin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapıldığını, yatırımların takibinin Karayolları Genel Müdürlüğü ve İller Bankası nezdinde gerçekleştirildiğini belirtildi.

Aydın Şehir Hastanesi yapımı sırasında Aydın Büyük Şehir Belediyesinin alt yapı ve Aydın şehir hastanesinin yolunu çeşitli bahaneler üreterek yapmaması üzerine Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın devreye girerek gerekli çalışmaların yapılması direktifi verdiğini daha önceki haberlerimizde sizlerle paylaşmıştık.

Aydın’a sağlık alanında önemli katkılar sağlayacak olan Aydın Şehir Hastanesi’nin inşaatının 2024 yılı içerisinde tamamlanması planlanıyordu. 

Aydın Şehir Hastanesi Açılış Tarihi

Edinilen bilgileri göre Aydın Şehir Hastanesi açılış tarihi 2024 Aralık olarak öngörülmektedir.

Yorumlar

Kısıtlı HTML

  • İzin verilen HTML etiketleri: <br> <p> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id> <cite> <dl> <dt> <dd> <a hreflang href> <blockquote cite> <ul type> <ol type start> <strong> <em> <code> <li>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.

Benzer Haberler