Aydın Hava Durumu

aydin-hava-durumu

AYDIN HAVA DURUMU

AYDIN

Aydın ili ve ilçeleri hava tahmini sizler için sitemizde online yayınlamaktayız.

Saatlik tahminlerde Beklenen Hadise kısmında verilen hava durumu. Geçmiş 3 saatlik periyot içindeki hakim hava durumunu göstermektedir.
Saatlik tahminlerde Rüzgâr Hamlesi kısmında verilen değer. Geçmiş 3 saatlik periyot içinde rüzgâr hızındaki ani artışı temsil etmektedir.
Aydın Hava Durumu Saatlik tahminlerde Hissedilen sıcaklık aynı saatte tahmin edilen hava sıcaklığı. Nem ve rüzgâr değerlerine göre hesaplanmaktadır.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tahminlerini sizler için sitemizde online yayınlamaktayız.

Aydın hava tahmini

15 günlük Aydın ilinin en güncel 15 günlük hava tahmini ve Aydın hava tahmini bilgileri sunulmaktadır. Türkiye için genişletilmiş günlük hava tahminleriyle, önümüzdeki saat ve günlerdeki hava durumuyla ilgili bilgi sahibi olun.

Bu sıcaklık iklimsel çevre, giysilerin ısı direnci, vücut yapısı ve kişisel durumdan olduğu kadar. Termometre sıcaklığı, nispi nem, rüzgâr ve radyasyon gibi dört meteorolojik faktörden etkilendiği için sübjektif bir kavramdır.

Aydın bölgesinde ve Aydın ilçelerinde yazlar sıcak, kurak geçmektedir. Kışlar uzun, soğuk, bol yağışlı ve parçalı bulutlu. Yıl içerisinde sıcaklık normalde 4°C ila 40°C arasında değişiklik gösterir. Nadiren -1°C altında ve 45°C üzerinde olur.

Aydının ortalama Sıcak mevsim 3,3 ay uzunluğundadır ve 6 Haziran tarihinde başlayıp 16 Eylül tarihine kadar sürer, günlük ortalama yüksek sıcaklık 31°C üzerindedir. Aydın bölgesindeki en sıcak ay Temmuz ayıdır. Bu ayda ortalama yüksek sıcaklık 38°C iken düşük sıcaklık 21°C düzeyindedir.

Aydında Serin mevsim 3,8 aydır ve 24 Kasım tarihinde başlayıp 16 Mart tarihine kadar sürer. Günlük ortalama yüksek sıcaklık 17°C altındadır.

Aydın en soğuk ay Ocak ayıdır. Bu ayda ortalama düşük sıcaklık 4°C iken yüksek sıcaklık ortalama 13°C düzeyindedir.

Aydın bölgesinde yılın gökyüzünün daha açık olduğu zamanı 24 Mayıs civarında başlar ve 4,5 ay boyunca sürüp 7 Ekim civarında sona erer.

Aydında yılın en açık ayı Temmuz ayıdır. Bu ay boyunca gökyüzü % 99 oranında açıktır. Çoğunlukla açıktır veya parçalı bulutludur.

Yılın bulutlu olan zamanı 7 Ekimde başlayıp 7,5 ay sürer 24 Mayıs civarında biter.

Aydın bölgesinde yılın en bulutlu ayı Aralık ayı. Bu ay boyunca gökyüzü %45 oranında kapalıdır veya çoğunlukla bulutlu.

hava durumu saatlik

hava durumu 15 günlük

Diğer tahmin bilgileri tahmini yapılan zaman civarında değerleri gösterir.

Haber Paylaşım:

Aydın Büyükşehir Haber Yorum Yazabilirsiniz