WhatsApp yeni özellikleri

WhatsApp yeni özellikleri

WhatsApp yeni özellikleri dünyanın dört bir yanından milyonlarca kullanıcısı ile en popüler anlık mesajlaşma uygulaması her geçen gün yepyeni özelliklere kavuşuyor. Böylelikle kullanıcı deneyiminin yükseltilmesi hedefleniyor. Peki WhatsApp’ın yeni özelliklerine herkesten önce nasıl erişirsiniz?

WhatsApp yeni özellikleri WhatsApp Beta kullanıcısı nasıl olunur?

WhatsApp’ın sahibi Meta, uygulamaya yeni bir özellik getirmeden önce onu test etmek için beta kullanıcılarına özel olacak şekilde yayımlar. Böylelikle özelliği test ederler ve herhangi bir sorun olup olmadığı burada görülür. Bir aksilik olmazsa da herkesin kullanımına sunulur.

WhatsApp’ın yeni özelliklerini herkesten önce görmek için beta kullanıcısı olmanız gerekiyor. Bunun için herhangi bir ücret ödemeniz veya başvuru formu doldurmanız gerekmiyor. Bu oldukça basit, sadece birkaç adımdan oluşan bir işlem. Nasıl yapıldığını göstereceğiz.

Ancak nasıl yapıldığına geçmeden önce, beta kullanıcısı olduktan sonra uygulamada bir takım hatalar meydana gelebileceğini belirtelim. Zira bazı yenilikler henüz geliştirilme aşamasında olduğu için henüz sizin telefonunuz ile uyumlu olmayabilir. Zaten bu nedenle beta kullanıcılarına sunuluyor.

WhatsApp beta kullanıcısı olmak için şu adımları takip edin (Android);

  • Adım 1: Öncelikle buraya tıklayarak WhatsApp beta kaydı yapma sayfasına ulaşın. Google hesabınız açık değilse, telefonunuzdaki aynı hesaba giriş yapmanız gerektiğini belirtelim.
  • Adım 2: Become A Test butonuna tıklayın.
  • Adım 3: Akıllı telefonunuzdan Play Store’a girin ve WhatsApp için gelen güncellemeyi indirin.
  • Adım 4: Artık beta kullanıcısısınız!

Eğer bir hata ile karşılaştıysanız veya vazgeçtiyseniz WhatsApp beta programından kolayca geri çıkabilirsiniz. Bunun içinse şu adımları takip edin (Android);

  • Adım 1: Buraya tıklayarak WhatsApp beta programından çıkma sayfasına ulaşın. Telefonunuzdaki Google hesabı ile giriş yapmış olmanız gerekiyor.
  • Adım 2: Leave The Program butonuna tıklayarak programdan çıkın.
  • Adım 3: Telefonunuzdan Play Store’a girin ve WhatsApp için gelen güncellemeyi indirin. Bu, sizi kararlı sürüme geri döndürecektir.

iOS kullanıcıları ne yazık ki şimdilik beta kullanıcısı olamıyor. Program dolmuş durumda.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz?

Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Haber Paylaşım:

Aydın Büyükşehir Haber Yorum Yazabilirsiniz