Google yeni telefon modelleri

google-yeni-telefon-modelleri

Google yeni telefon modelleri akıllı telefon modellerini yılın ilerleyen günlerinde tanıtmaya hazırlanıyıor.

Pixel 8 ve Pixel 8 Pro modellerinin tanıtım tarihi yaklaşırken yeni akıllı telefonlar hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor.

Google yeni telefon modelleri

Son gelen bilgilere göre Google, yeni nesil akıllı telefonlarında kritik bir değişikliğe imza atacak.

Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’nun ekranları küçüldü.

Son gelen bilgilere göre Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’nun her ikisi de daha küçük ekranlara sahip olacak. Pixel 8’den başlayacak olursak; akıllı telefon yeni neslinde 6,31 inç yerine 6,17 inç ekranla karşımıza çıkacak. Daha küçük ekranın benimseneceği modelde 120Hz yenileme hızınının da sonunda sunulacağını belirtelim. Ekranın çözünürlüğünün ise FHD+ (2400×1080) olarak kaldı.

Pixel 8 Pro modelinde de yine bir miktar küçülme olacak ancak bu değişikliğin oldukça sınırlı olacağını belirtelim. 6,7 inç boyutunda olmaya devam edecek olan telefonun ekran panelinin yalnızca bir milimetre daha dar olacağı söyleniyor. Ekran değişikliklerinin yanı sıra her iki telefon modelinin çerçeve tasarımlarında da ciddi değişiklikler olması bekleniyor.

Google çözünürlük konusunda ise Pixel 8 Pro’da bizleri şaşırtacak. Yeni nesil telefon, seleflerinde sunulan 3120×1440 çözünürlüğün aksine 2992×1344 çözünürlük ile karşımıza çıkacak. Bununla birlikte ppi oranı da 512’den 490’a düşecek.

Diğer yandan Google, Pixel 8 Pro’da sunduğu gelişmiş yenileme hızı kendisini affetirdi. Görünüşe göre telefon, 5Hz, 10Hz, 30Hz, 60Hz ile 120Hz arasında yenileme hızı sundu. Pixel 8 ise 10Hz, 30Hz, 60Hz ve 120Hz’i tazeleme hızını destekleyecek.

Pixel 8 modellerindeki en güzel yeniliklerden birisi ise ekran parlıklığı olacak. Son gelen bilgilere göre Pixel 8, 1.400 nit ekran parlıklığı sundu. Pixel 8 Pro da ise bu değer 1.600 nite kadar çıkıyor. Pixel 7 1.000 nit parlaklık sunduğunu göz önünde bulundurduğumuzda. Google bu konuda önemli bir adım attığını söyleyebiliriz.

Pixel 8 ve Pixel 8 Pro modelleri ile telefon pazarında önemli bir yer edinmeye çalışıyor.

Peki siz Google ve Pixel telefon modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Haber Paylaşım:

Aydın Büyükşehir Haber Yorum Yazabilirsiniz