Google logosu değişti

Google logosu değişti

Google logosu değişti. Birbirinden büyük markalar artık bazı logolarını revize etme vakti geldiğini düşünüyor. Modern logoların insan üzerinde bıraktığı etkinin farkında olan firmalar hızla revize çalışmalarını sürdürüyor. Bu furyaya son katılan da dev firma Google oldu. Popüler uygulamalardan biri olan Cihazımı Bul logosu değiştirildi. Peki ya yeni logo nasıl gözüküyor?

Cihazımı Bul Google logosu değişti.

Google bu yaz, tagleri (Galaxy SmartTag gibi) ve kulaklıkları bulmak için 1 milyardan fazla Android cihazından yararlanacak. Bunun bir parçası olarak Cihazımı Bul yeni bir logo alıyor. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, Android’deki Cihazımı Bul uygulamasının simgesi, ortasında yeşil bir arka plan üzerinde bir telefon bulunan beyaz bir raptiyeydi. Bu logo, kullanıcıya uygulamanın harita tabanlı doğasını aktardı.

Yeni Cihazımı Bul logosu, radar ve taramayı da çağrıştıran şirketin dört renginde artı işareti tasarımıyla haritalar motifini sürdürüyor. Eski logoya göre daha renkli ve canlı gözüken logonun modernleştiği her halinden belli oluyor. Ancak bariz görsel dezavantajları da var. Logo, telefonunuzdaki diğer mavi/kırmızı/sarı/yeşil simgeler ile karışabilir.

Bir dereceye kadar güvenlik ve Android hissi uyandıran yeşil, özellikle panik içinde arayabileceğiniz bir uygulama olduğu için uygulamayı daha iyi ayırt edebilirdi. Yani kimilerine göre görünüşten ziyade eski logo daha iyi. Son zamanlarda Google, dört renkli tasarımı Play Kitaplar gibi uygulamalara getirmemeye istekli olduğunu gösterdi. Ancak Google Authenticator ve Arts & Culture uygulamalarında bu konsepti kullandı.

Bu simge, muhtemelen Cihazımı Bul ağı bu yaz başladığında kullanıma geçecektir. Bu sayede Google, taglerin ve kulaklıkların ayrıca mobil cihazların konumunu görüntülemenize izin verecek. Uygulama, bir ses çalma özelliği ile bir cihaz yakın olduğunda size rehberlik edecek.

Peki ya siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeni logoyu nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Haber Paylaşım:

Aydın Büyükşehir Haber Yorum Yazabilirsiniz