Aytekin Kaya Ak Parti Rozeti Takacak

Aytekin Kaya Ak Parti Rozeti Takacak

Aytekin Kaya Ak Parti Rozeti Takacak. 2019 Yerel seçimlerinde İyi Partiden Aytekin Kaya İncirliova Belediye Başkanlığı seçimini kazanmıştı. Şimdi ise İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, İYİ Parti’den istifa etmeye hazırlanıyor.

Geçen hafta yaşanan kriz sonucu Aytekin Kaya Millet İttifakı grubundan ayrılarak AK Parti’ye katılacağı iddia edilmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İYİ Parti Lideri Meral Akşener’e yaptığı çağrının ardından, İYİ Parti’den AK Parti’ye katılımlar sürüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi sonrası gündemi değerlendirme konuşmasında, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e ve partililere “Temenni ederiz ki İYİ Parti 6’lı masayı terk ederek yerli ve milli bir duruş sergilemek üzere konumunu yeniden gözden geçirir” ifadesinin ardından Aydın siyaseti de hareketlenmişti.

Mart 2019 yerel seçimlerinde İncirliova’da İYİ Parti’den belediye başkanı seçilen Aytekin Kaya da AK Parti saflarına katıldı. İncirliova, Kaya’nın bu tercihi ile AK partili ilçeler listesine eklendi. Kaya’nın, AK Parti’ye katılması ile birlikte Aydın’da Cumhur İttifakı tarafından yönetilen ilçeler Buharkent, Kuyucak, Karacasu, Bozdoğan, Köşk, Karpuzlu, Koçarlı, Nazilli ve İncirliova oldu.

Öte yandan Kaya’nın yeniden aday olmak istediği ancak CHP’nin kendisine sıcak bakmadığı için AK Parti’ye geçtiği öne sürüldü.

İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner’in Aytekin Kaya ile görüşmesi sonrası, kriz tam olarak aşılamasa da ‘istifa kararı’ o gün için durdurulmuştu.

Aytekin Kaya Ak Parti Rozeti Takacak

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’nın istifa kararında kararlı. Önümüzdeki günlerde AK Parti’ye katılacağı öğrenildi.

Yapılacak Rozet töreni için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yurt dışı ziyaretini tamamlamasının bekleniyor. Üyeliğin yurda dönen Erdoğan tarafından bizzat gerçekleştirileceği belirtildi.

Planda herhangi bir değişiklik olmazsa, Aytekin Kaya’nın Salı günü AK Parti’ye katılması bekleniyor.

Aytekin Kaya’nın daha sonra İncirliova’da kapsamlı bir basın açıklaması yapacağı ifade ediliyor.

Yapılacak olan parti değişiminin İncirliova’da ve Ak Parti’de nasıl bir ses getireceği merakla bekleniyor.

Haber Paylaşım:

Aydın Büyükşehir Haber Yorum Yazabilirsiniz